Ekinezya

Ekinezya

Ekinezya

Ekinezya'nin ilk kez bağışıklık sisteminin desteklenmesi ve güçlendirilmesindeki etkisi Amerika Yerlileri olan " Kızılderililer " tarafından fark edilmiştir. Kızılderililer, bitkinin kökünü ve yapraklarını yaraların tedavisinde, enfeksiyon ve iltihaplanmalarda, zehirli böcek ve yılan sokmalarında, boğaz ve diş ağrılarında başarıyla kullanmışlardır.

Ekinezya bitkisi; polisakkaritler, flavonoidler, kafeik asit türevleri, esansiyel yağlar, poliasetilenler, alkilamidler, glikoproteinler, steroller, mineraller ve yağ asitleri içermektedir. Yapılan araştırmalarda, bu bileşenler içerisinde yer alan polisakkaritlerin, bağışıklık sistemi faaliyetlerinin düzenlenmesine, doku yenilenmesine ve iltihaplanmaların giderilmesine yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.
Ekinezya aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip gibi viral durumlarda interferon üretiminin arttırılmasına yardımcı olmaktadır.

Ekinezya ekstraktı; Echinacea purpurea bitkisinin standardize edilmiş ekstraktı ve Askorbik Asit ( C Vitamini ) ' ten oluşmaktadır.

Yorumlar (0)

Bir yorum bırakın

Doğrulama Kodu